KALP - DAMAR CERRAHİSİ

Bölümümüzde kalp ve damar cerrahisi ile ilgili tüm hastalıkların tanı ve tedavi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu hastalıklara koroner damar hastalıkları (bypass), kalp kapağı hastalıkları, damar hastalıkları (damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri, varis) ve doğumsal kalp hastalıkları (kalp delikleri, yanlış damar gelişmeleri) dahildir.

    Koroner By-Pass ameliyatları
    Kalp kapağı ameliyatları
    Doğuştan kalp hastalığı ameliyatları
    Büyük damar ameliyatları

PARKHAYAT Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi’ne ayrılmış laminer akımlı havalandırma sistemine sahip özel bir ameliyathane mevcuttur. Ameliyat sonrası dönemde hastaların hızla normal yaşamlarına dönmelerinde etkili rol oynayan Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde, gelişmiş solunum/dolaşım desteği araçları ve yaşamsal verilerin her an yakından izlendiği bir altyapı ile hizmet veriliyor.

Kardiyoloji Bölümü veya diğer birimlerde yapılan incelemeler sonucunda, kanıta dayalı tıp çerçevesinde, cerrahi tedavinin uygun olup olmadığına karar verilir.

Hastalar, kalp ameliyatından önce yaşamsal öneme sahip tüm organ sistemlerinin incelendiği bir muayene ve araştırma sürecinden geçerek ameliyat sürecinde risk yapabilecek sorunlar ortaya konularak ve ilgili branş uzmanlarıyla konsülte edilerek ameliyat öncesi gerekli tüm güvenlik önlemleri alınır.